Hydroizolácie striech a opravy striech

Hydroizolácia plochých striech hydroizolačnými systémami z mPVC a PVC-P

Hydroizolácia striech a iných plôch je bežnou súčasťou takmer každej stavby. Rodinné domy ako bungalovy, ale aj veľké budovy a haly sa robia poväčšine s rovnými strechami. V minulosti sa rovné strechy izolovali a pokrývali IPOU nazývanou aj lepenka. IPA bola  vyrábaná na asfaltovom základe a mnoho krát už po samotnom nalepení netesnila ako mala. Ďalšou  veľkou nevýhodou bolo, že na asfaltových pvrchoch vznikajú obrovské teploty z priameho žiarenia slnka a mnohokrát sa táto teplota prenáša až do miestností priamo pod strechou, ako napríklad do bytov v bytovkách.

HYDROIZOLÁCIA na ploché strechy, je strešná PVC-P fólia pretkávaná tkaninou nemeckého výrobcu Alkroplan alebo Fatrafol.

hydroizolácia fatrafol

Hydroizolačný systém FATRAFOL na báze fólií z mPVC a TPO je určený pre vytvorenie povlakovej hydroizolácie striech a spodných stavieb. Uplatnenie nachádza na všetkých typoch objektov od rodinného domu až po rozsiahle  bytové, polyfunkčné a priemyselné objekty. Využíva sa na novostavbách a aj pri rekonštrukciách budov. Je vhodný pre široké spektrum konštrukčných variant striech, čiže striech plochých, šikmých, jednoplášťových, dvojplášťových,  pre strechy mechanicky kotvené, lepené, alebo priťažené a zelené strechy a terasy. U spodných stavieb je to izolácia proti zemnej vlhkosti, tlakovej vode i radónu.
Kvalita hydroizolačných fólií Fatrafol už bola na Slovensku preverená praxou počas dlhoročnej histórie ich aplikácie. Dôkazom toho je aj fakt, že na Slovensku bolo už predaných a inštalovaných viac ako 15 miliónov metrov štvorcových strešnej fólie Fatrafol.

Teploty na hydroizolačných systémoch sú oveľa menšie aj na priamom slnku a preto aj v miestnostiach pod strechou s týmto hydroizolačným systémom je oveľa príjemnejšie. 

Hlavné výhody:

  • ucelený hydroizolačný systém vrátane všetkých doplnkov
  • dlhá životnosť, minimálne 25 rokov
  • jednoduché a variabilné opracovanie detailov
  • vysoká priepustnosť pre vodné pary
  • odolnosť voči prerastaniu koreňov
  • vynikajúca zvariteľnosť aj po uplynutí času
  • minimálne priťaženie nosnej konštrukcie
  • možnosť rozšírenej záruky na 10 rokov 

Hydroizolácia proti zemnej vhlkosti je rovnakým systémom ako hydroizolácia striech.

 

Zemné fólie Fatrafol je možné použiť na izoláciu objektu proti zemnej vlhkosti, ale aj tlakovej vode.Namáhanie tlakovou vodou vyžaduje  najnáročnejšie hydroizolačné opatrenie, čo si vyžaduje veľkú pozornosť  hlavne pri opracovaní detailov. Podľa spôsobu namáhania potom volíme vhodnú hrúbku hydroizolačnej fólie. Pri namáhaní tlakovou vodou je nutná min. hrúbka hydroizolačnej fólie 1,5 mm.

Viac sa môžete dočítať aj na stránke https://www.fatrafol.cz/ 

Rýchly kontakt